Forum Gökkuşağı
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Forum Gökkuşağı

Forum Gökkuşağı. Sevginin Saygının Buluştuğu Tek Adres..

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

[S].[E].[M][İ].[H]

2 posters
YazarMesaj
sakarya970
Süper Üye
Süper Üye

[S].[E].[M][İ].[H] Empty
MesajKonu: [S].[E].[M][İ].[H]   [S].[E].[M][İ].[H] Icon_minitimeSalı Ağus. 05, 2008 9:43 am

sana geldim yasaklara acılara inat, çocuklugumun elinden tuttum sana geldim. ömrümü vermeye senin yanında büyümeye geldim istersen sen vereceksin ömrüme ömür yalnız senini olacak gönlüm. sana uzattım ellerimi, BİR ÇOCUK KADAR MASUM SEVDİM SENİ. İyi düşün ya tut ellerimi sonsuza kadar yada öleyim tek kurşunla... Bırak yalnız senini olayım, Gözlerimi seninle açtım senini kollarında kapatayım.... İZİN VER SENİNİLE KALAYIM. YASAKLARA,GÜNAHLARA VE HER AŞK BİR GÜN BİTER DİYENLERİN İNADINA SENLE KALAYIM. Acında,kederinde en zor gününde başını yaslayacak tek omuz ben olayım... Gel tut ellerimi... İZİN VER KOLLARINDA ÖLEYİM... Gençligim senin yanında geçsin,,, İzin ver hep senin olayım. ÖLESİYE SEVİYORUM SENİ, İİÇİMDEN ATAMAM BU SEVGİYİ... İZİN VER yüregimi avuçlarına bırakayım, Ne olur git deme, hep yanında kalayım. Ben seni aşkın en temiz haliyle sevdim, bu sevgi asla bitmez bende... İzin ver hep yanında kalayım. BEN TEK SENİNİLE MUTLUYUM... Dedim ya çocuklugumun elinden tuttum geldim sana, hadi tut ellerimi. Senin yanında büyümeye geldim... Acıtma sakın kalbimi, git diyeceksen tek kurşunla öldür beni, öldürki hergün can çekişmeyeyim... ne ben öleyim ne sen git de. ne pahasına olursa olsun VAZGEÇMEM SENDEN GÜZEL YÜREKLİM...
sakarya970
Süper Üye
Süper Üye

[S].[E].[M][İ].[H] Empty
MesajKonu: Geri: [S].[E].[M][İ].[H]   [S].[E].[M][İ].[H] Icon_minitimeÇarş. Ağus. 06, 2008 12:52 pm

Sakın Elimi Bırakma

Ilık rüzgarla gelen bir müzik sesiyle dalıverdim uzaklara; "Aşık olmak günahsa ben bir günahkarım, pişman değilim tanrım…" diyordu yumuşak bir ses… bir sızı saplandı ilk önce kalbime… sensizlik yüreğimi yakıyordu, sana hasrettim… sarı kurumuş yapraklar arasında yürürken rüzgarın yüzüme vurmasıyla kokunu duydum sanki… yalnızdım… mutsuzdum, sen yoktun… ebediyen gitmiştin… Şimdi yanımda olsaydın kollarınla beni sarar, yüzüme dağılan saçlarımı parmaklarınla düzeltirdin.. iki taraftan kulaklarımın arkasına sıkıştırır, "Böyle daha güzel aşkım"derdin… yüzüme düşen saçlarıma tuzlu gözyaşlarım karışıyor şimdi. "Sakın ha ağlama, seni birgün bile ağlarken görmek istemiyorum" derdin bana… şimdi bir yerlerden bakıyorsa gözlerin üzülüyorsundur… ama gözyaşlarıma söz geçiremiyorum sevgilim... Hani biz sonsuza kadar mutlu olacaktık? Hani birbirimizi terketmiyecektik? Neden beni tek başıma bırakıp gittin aşkım.? Kaza haberin geldiğinde inanamadım… evimizden nasıl çıktığımı bile hatırlamıyorum… hastanede seni öyle kanların içinde baygın bir şekilde görünce dünya başıma yıkıldı… elini tuttum ve sen gözlerini açtın "Sakın ha! Sakın elimi bırakma" dediğin zaman bile "Gözlerindeki ormanda yağmur yağmasın" dedin… yanaklarımdan süzülen sicim gibi yaşlar yüzüne döküldüğünün farkında bile değildim.. ameliyathanenin kapısına kadar elini hiç bırakmadım ve mecburen elini ayırdılar benden… saatlerce o odada kaldın… çıktığın zaman komadaydın… doktorlar ümitsizce gözlerime bakıyordu… seni odana götürdüler.. neydi, neden o makinaları vücuduna bağlamışlardı.? Sen yaşayacaktın.. beni bırakmayacaktın yemin etmiştin..yavaşça elimi elinin üzerine koydum.. hiç kıpırdamıyordun… günlerce başucunda bekledim… farkında bile değildin… hep uyuyordun… yanında seni beklerken; geçirdiğimiz günler bir film şeridi gibi gözlerimden geçti… beni kızdırmaların, sinirletmelerin ve ondan sonra gönlümü almak için bütün evi ben yokken çiçek bahçesine çevirmen… doğumgünlerimizde birbirimize aldığımız müzik kutuları… hani son doğumgününde sana mavi bir kazak almıştım da hemen giyip mankenlik yapmıştın ya ve ben seninle dalga geçmiştim sen de pastayı alıp yüzüme yapıştırmıştın ve sonra da bütün evi pastayla alt üst etmiştik… ne kadar deliymişiz, ne kadar aşıkmışız… mavi kazağını son gördüğümde kanlar içindeydi.. kaza günü onu giyiyormuşsun meğer… çok sinirlettin beni, nasıl çıkacak şimdi kazaktaki kan lekeleri? Olmadı şimdi, iyileşir iyileşmez kazağını sen yıkayacaksın.. onu sana ben aldım atmak olmaz ki… Hala uyanmadın… bir hafta geçti hiç bir kıpırtı yok…doktorların biri gidiyor biri geliyor.. söyledikleri hiçbirşeyi artık anlamıyorum.. bu arada o yağmurlu gün geldi aklıma.. bisikletlerle yarış yaptığımız o gün.. hani ani bir yağmur başlamıştı da eve zor yetişmiştik.. balkonda durup yağmuru izlerken bir gün bebeğimiz olursa ismini Yağmur koyalım demiştik… bizim yağmurumuz yaz yağmuru olsun demiştik… Ve bir gün daha geçti işte, yanında sen o yatakta hareketsiz yatarken bir gün daha geçti… elim elinde.. ve başım yatağın yanında, kendimden geçmişim.. ve aniden elin elimde kıpırdadı.. aniden kırmızı, şiş gözlerimi sana çevirdim… ve gözlerini açtın… o halinle bile gülümsüyordun bana… dudaklarına küçücük bir öpücük kondururken sessizce gözlerimden yine bilinçsizce tuzlu gözyaşlarım dudaklarına düştü… kızar gibi yine baktın bana… "Tamam" dedim "Ağlamıyacağım…" Gözlerime baktın buğulu… hiç beklemediğim bir anda dudakların kıpırdamaya başladı "Affet beni" dedin, "Birbirimizi terketmiyecektik, hala daha da seni terketmedim ama…." dedin ve gerisini duymak bile istemiyordum, parmaklarımla dudaklarını kapattım, "Konuşma, yorulma, sonra konuşuruz" dedim ama başınla "Şimdi" dercesine işaret ettin… "Şehre inmiştim, yıldönümümüz için beğendiğin tek taşlı pırlanta yüzüğü alacaktım, aldım da… yanında 25 tane gül vardı, arabanın torpido gözünde yüzüğün, koltukta da güllerin vardı" dedin… ve devam ettin "Hayatımda geçirdiğim en güzel yılları seninle paylaştım, gözlerim, kalbim hep yanında olacak, arabadan emanetlerini almayı unutma" dedin bana… gözlerimdeki yaşları artık durduramıyordum… "Bir dahaki sonbahara yürüdüğümüz yolda yanlız yürüyeceksin ve çok güçlü olacaksın, beni affet aşkım seni bensiz bırakıyorum, seni canımdan çok seviyorum, son bir öpücük ver bana" dedin ve bir elim elinde bir elimle alnını okşarken istediğini yaptım dudakların sıcaktı ve aniden makineden ince bir ses geldi, elin elimden kopuverdi…. Gözlerin yavaşca kapandı…. Doktorlar koşup geldiler… öylece orda kalıverdim hareketsiz kaldım, donmuştum, sen yoktun artık… doktorlar seni götürdüler… artık sen yoktun, yanlızdım.. Ve şimdi sensiz geçen ilk sonbahardayım… yürüdüğümüz yolda kurumuş yaprakların arasında tek başınayım. Arabadan bana getirdikleri emanetlerimin biri evde diğeri parmağımda… yüzüğünü yaşadığımı sürece parmağımdan, güllerini yatağımın yanından hiç ayırmayacağım… mavi kazağını yıkadım, temizledim… yastığının üzerinde duruyor.. Hazan mevisimi, hüzün mevsimi… aşk mevisimi.. ayrılık mevsimi… Kulağımda bana söylediğin şarkıyla yürüyorum tek başıma söz verdiğimiz gibi sarı yapraklı yolda....

"SANA RÜYA DIYEMEM, SENDEN UYANAMAM KI
NEREDE OLURSAN OL, SENINLEYIM BEN SANKI
BULUTLU GÜNEŞIMSIN, SEVGILIMSIN BENIMSIN
YAZ YAĞMURUM, KIŞ GÜLÜM, NEŞEMSIN KEDERIMSIN
SENINLE DOLU DÜNYAM, GÜNDÜZÜM GECEM SENSIN
ÖLSEMDE AYRILAMAM, BENLIĞIM RUHUM SENSIN..."

Biliyorum her an her saniye benimlesin, beni izliyorsun. Iyi ki şarkılar var ve şiirler. Sen sözünü tutmadın, beni bırakıp gittin. Belki birgün aşkım... Bu yağmurlar diner ve biz yine birlikte oluruz hiç ayrılmamacasına.

"HER YERDE HATIRAN VAR, HERŞEY SENINLE DOLU
HERŞEYDE SENIN IZIN, BU YOL AŞKININ YOLU
ALAMAZ BIN SEVGILI KALBIMDEKI YERINI
SANKI IÇIMDE AÇAR BU SARMAŞIK GÜLLERI.... "

Iyi ki şarkılar var...
sakarya970
Süper Üye
Süper Üye

[S].[E].[M][İ].[H] Empty
MesajKonu: Geri: [S].[E].[M][İ].[H]   [S].[E].[M][İ].[H] Icon_minitimePerş. Ağus. 07, 2008 3:58 am

İçime saplanan bıçakların dilini çözmeye çalışıp kendime ağlıyorum . Sevmelerin en güzel yanını gözlerimin önünden geçirirken yüzün en son görmeyi arzuladıgım simaa dır senin yüzün ! Bütün cennetlerin anahtarıdır gözlerin , En çok sevilen sensin benden yana , Hep seni büyüttüm içimde kocaman oldun artık ağlama ...
Yakışmıyor cennetine yaşların , Bırak üzülen ben olayım senin içinden yanan ateşler benim içimi dışımı kavursun ...

Yeterki sen üzülme , kırılıp incinme cennet gözlüm !
Bırakma pes etme sakın ! olanlan olabilecekler yıkmasın bizi sen bana bir bak göreyim cenneti sen bana bir gül bulayım sevincimi ...
Ben öyle çok üzülmüşümki hiç gülmedimki desem inanmaz dinlemek istemeyen yüzler ...
Aslında söyleyememde ben hiç gülmedim diye ...
Çünkü benim yüzüm hep gülerdi gülmek isterdi , İçimi gören gözleri yokki kimselerin gülümseyen suratıma bakan sadece gözlerdi oysa yürekler bakabilseydi içerime böyle mutlu göremezlerdi beni ...
Gelip içimi sormadılar oysa sorsaydılar anlatırdım bir bir herşeyi ...
Sadece senin sevgindi benim yüzümü gerçege bağlı gülümseten ...
O büyük heycanı veren gözlerindi ...

Karanlıga bürünüp yine dönmemi istersen kuytu köşelerime yüzüme bakma hiç bir zaman ...
Benim senin gülüşlerinin olmadıgı biryerde ışığımda olmazkı zaten ...

Bırakmayı seçme ellerimi öyle bir seçenegin olmasın senin hiç bir yol o şıkka gelmemeli ...

Dedim ya senin gülüşünün olmadıgı bir yerde ışığım olamaz benim karanlık sarar etrafımı kör olur gözlerim görmek istemez hiç bir yüzü ...
Sen yoksan neyleyim ben bu gözü , Allahım affet beni sana degildir isyanım , Onadır bu aşk allahım !
Gidenlerin gelmeyişleri ürpertir yüregimi bu yüzdendi ya sana gitme deyişlerim ...
Senin olmadıgın yerde ben nefes alamam ki ,

Oysa sen hiç yoktun ki
Çok uzaklardaydın sen ....
Yüzün görmeye hasretim ...
Umudumu yıkmış senin mesafelerin ...
Sen hiç yoktun ki ,
Ben bir an hayal etmişim ...
Sadece yoklugunda yaşadıgım şeyleri getirmişim kalemime ...
Nefes alıyorum belki ama asla nefesimi veremiyorum sensiz bu kente !
Sen hiç olmadın
Bense hiç doğmadım ...
_FIGEN_
Aşk Uzmanı
Aşk Uzmanı
_FIGEN_

[S].[E].[M][İ].[H] Empty
MesajKonu: Geri: [S].[E].[M][İ].[H]   [S].[E].[M][İ].[H] Icon_minitimeCuma Ağus. 08, 2008 12:29 am

sayfana şaşırmadım,gene süper yüreğine sağlık canım..
sakarya970
Süper Üye
Süper Üye

[S].[E].[M][İ].[H] Empty
MesajKonu: Geri: [S].[E].[M][İ].[H]   [S].[E].[M][İ].[H] Icon_minitimeCuma Ağus. 08, 2008 9:47 am

_FIGEN_ demiş ki:
sayfana şaşırmadım,gene süper yüreğine sağlık canım..

okuyan gozlerıne saglık ablaa
sakarya970
Süper Üye
Süper Üye

[S].[E].[M][İ].[H] Empty
MesajKonu: Geri: [S].[E].[M][İ].[H]   [S].[E].[M][İ].[H] Icon_minitimeCuma Ağus. 08, 2008 9:47 am

Seni buLamadıĞım adreSten geLiyOrum

Adımı unuttuĞun yerdeyim

Bu günahkar gözLer Sitem dOLu

BekLiyOrum takvimLerden

Tıpkı Kar gibiyim tek ba$ıma anLamSız kaLıyOr

Ve payLa$tıkÇa eriyOrum…

Seni kanımLa DiktiĞim Anıt’ıma yazmı$ım

GözLerimdeki aTe$Le geceyi yakıyOrum

Sen benim iÇin beyaz Sayfada Gözya$ımLa yıkadıĞım kirLi 1 LekeSin

Ve ben SenSizLik Dumanının iÇindeyken

Seni SevmiyOrmu$ gibi Davranamam

DudakLarımdaki $iirimSin

mırıLdandıĞım $arkıLarın ana temaSıSın

Denizin maviLiğe Seni yazmı$ım

kumSaLLar ağLıyOr

Ve i$in garip tarafı Yüreğimin ıStırabı oLmana raĞmen

UNUTAMIYORUM

“Ruhum güne$inLe aydınLanacak Diye

SoLukSuz SayıkLıyOrum Seni

KimSeSizim

SenSizLiĞinin cendereSindeyim

kOnu$Sam ağLıyOrum

akLıma “ay” vurSun da iÇimdeki yıĞınLa$an

Sen diye ağLayan kaLbime ne zaman

DOKUNACAKSIN
sakarya970
Süper Üye
Süper Üye

[S].[E].[M][İ].[H] Empty
MesajKonu: Geri: [S].[E].[M][İ].[H]   [S].[E].[M][İ].[H] Icon_minitimeCuma Ağus. 08, 2008 9:52 am

Eğer bir gün bitecekse seninle bitsin bu aşk, senden sonra bir dünyam olmasın başkası ve bana ait..Sen ve sen sadece seninle yaşayıp seninle ölsün !!
Senden sonrası bana koyar.Sen olmazsan yolum uzar , hangi mutluluğa koşacağım yar o zaman.. Gözlerine bakarken zaman ölümsüz, sen olmazsan zaman mı kalır ki? Gitmeleri sakın düşünme ..

Sakın ha!

Unutma ,unutama beni, kalbinin kuytu köşesinde sıkışıp kalayım..Sende senin gözlerinde yol bulayım..

Bitmeyecek biliyorum içimdeki sen!
Bitirmeyeceğim sevgimi .. Sen bitmeyeceksin bende. Kırılsa da kalbim , bin bir parçalar dağılsa da etrafa bir tek sen terk etme beni..

Fotoğraflarda kalmasın yüzümüz.. Ben seni sevdim. İkimizi yan yana sevdim.

Ben aslında sadece seni sevdim..

Bitmeyecek biliyorum. Bitirmeyeceğim bu aşkı.

Bitecekse bir gün seninle bitsin. Sana hissedilenler bir başkasına asla !!! yaşanmasın….

SENİNLE BAŞLAYIP SENİNLE YOK OLSUN AŞK..
sakarya970
Süper Üye
Süper Üye

[S].[E].[M][İ].[H] Empty
MesajKonu: Geri: [S].[E].[M][İ].[H]   [S].[E].[M][İ].[H] Icon_minitimeC.tesi Ağus. 09, 2008 3:46 am

İçimdeki iSyanım Kendime..Sevda içindeki Sevgisizlik kendi cehennemim ve kendime yaRattığım cehennem sevgiLinin yüreğindeki acıdır..’’Sevmek kimi zaman reziLce korkuLudur’’kendi reziL korkuLarımda biLe asLa vazgeçmeyen yüreğimin sesi,benim özgürLüğüm.Hiçbir şey yüreğimdeki sesin sıcakLığını benden aLamaz,sevgiLinin sitemLeri biLe.

KardeLen ve hercainin umutsuz öyküsündeki vefasızLık aşkın doğasındaki vefasızLıktır.KardeLenden hercaiye giden yoL iki saman yoLu arasındaki mesafeLerden uzak oLsada her sevda doLu yürek dokunmasını biLir hercaiye..Otobüsün camındaki soğukluğu aşan yüreğimizden gelen sıcacık gözyaşLarımızdır..Vefasız sevgiLiye giden yoLda yaşadığımız mutLuLuk,yüreğimizin korLarıdır..kOrLanan her yürek sevdaya yazıLıdır oysa,sevdanın ateşindeki közLerden savruLan küLe döndükçe,her dem yeniLenir yaşam…Kendi mutsuzLuğunda kaLan yürek küLLenmeden sönen taLihsiz aLevLere benzer,yaşanmışLığın ortasında yaşanmamış gibi kalan mum aLevi kadar yakıcı,mum aLevi kadar gerçek ve kaLıcı oLmayan…Oysa közLerimizden yeniden yangınLar sarar bizi,közden aLeve dönen yaşamLarda sakLıdır hayatın özü……

HercaiLer karşıLık vermez belki sevgiliye,ama hercaiye oLan aşkımız öLümsüzdür en güzeL şiirLerde ve öyküLerde.Hercai daha şansLı değiLdir o nedenLe,beLkide kardeLenin mutLuLuğu bundandır…Kaç yangın yaşadın diye sormaLı insanLara,kaç sevda? Sevdasız kaLanLar kendi cehennemLerinde yaLnız oLanLardır..Oysa hiçbir insan hak etmez sevdasız bir yaşamı..ßirde gözLeri buğuLu bakan dünyanın en güzeL kadını aşksız kaLmışsa yüreğinin derinLerindeki sessizLiğe bakmaLıdır… BakmaLıdır ki insan oLan yanında aşk kokan yanına dönebiLsin diye… GözLerinden geLen iki damLa göz yaşını mutLuLuk bürüsün diye……ßuğuLu gözLerLe bakan hiçbir kadın aşksız oLmamaLı ßeLkide…’’a$k’’ kokan kadınLar aşksızsa dünyanın en büyük yaLanıdır yaşanan…

ßir meridyenden akıp giden sevgiLi dönüp bakmıyorsa ardına,ardında sevda doLu bakan bir çift gözden yoksundur,o gözLer ki hayata yaLansız bakarLar..yaLansız bir çift gözden uzak kaLmak ne büyük BAHTSIZLIK…….

YasakLar dinlemez yüreğimiz,korkulardan uzaktır içimizdeki sevdamız.Hiçbir tiran sevdaya yasak koyamaz,biLir ki her yasak geçerLidir ‘’a$k’’tan gayrı…Ondandır sevdaLıLarın öLümü hiçe sayışLarı…

Her baharı sevgiye açar sevgiLiLerin,bahtsızLarın baharı oLmaz..Her sonbaharda döküLen yaprakLar hüzün değiL geLecek baharın müjdecisidir sevdaLı yürekLerde… Oysa sevgisiz kaLan yürekLerde bitmeyen kışın başLangıcıdır her düşen yaprak…

Ben baharı severim her mevsim ya bahardır yada baharı müjdeLer..Hayat her daim ışığa ve mutLuLuğa kesiLir…DüşLerden süzüLen mavide yüreğim yüreğini maviye kesecektir sevdiceğim,biLiyorum………….
sakarya970
Süper Üye
Süper Üye

[S].[E].[M][İ].[H] Empty
MesajKonu: Geri: [S].[E].[M][İ].[H]   [S].[E].[M][İ].[H] Icon_minitimeC.tesi Ağus. 09, 2008 3:48 am

Yüreğimde gece; onikiyi çoktan geçmiş saat, ne gariptir ki geçen zamanın ardında yaşanan birşeyler var, izdüşümler var bilemediğim; dilime yerleşen ama kafamın içinden sessiz ve öksüzce geçen sözcükler gibi...

Aşk; kendini bilmezlik, olup biteni ise hiç ama hiç bilememezlik...
Suskunluk; sancılı yalnızlık..
Korku; çocukluğa özgü bir terim,büyüdükçe silikleşen yada derinleşen...
Yalnızlık; yaşama karşı bağışıklık aşısı...
Umut; mutsuzluğun, metresi...
Mutsuzluk; Düşlerde yeri olmayan..
Düş; kırılır mı? Ardında kırılan başka bir şeyler var, kesilip kanamalar var bilemediğim; tıpkı yüreğimin ince keskin yırtılması gibi.
Yürek; Çikolata ama içi duygu dolgulu..
Duygu: Uyku gibi güzel, sonu gelmeyen, bir rüya
Rüya; yorumsuz, iniltiler, sayıklamalar, hadi hayırlısı!

Belki de alakasız ama bir tanım daha.
Aş ermek; Gebelikte bazı yemeklerden tiksinip bazı yemekleri yeme isteği duymak.
Ben eriyorum belki de; kendime tanımlarla yüzleştikçe, eriyorum, geberiyorum.

" Ol! " demeyle olmuyor işte bir yaşam.
" Öl! " demeyle ölünmüyor.
" Dur! " demeyle durulmuyor birdenbire.
" Sus! " demeyle susar mı gözlerim?
Emir kipleri ağlıyor, bağrıyor bas bas, düşlerimin arasında .

Bekle!

Yüreğimde, gece; on ikiyi çoktan geçmiş saat . Bedenim kendi zamanından habersiz; anlamaktan ürküyor belki de. Anladığım an gizemini yitiriyor her şey.
Düşlediklerimi diri ve gizli tutmak için kaçıyorum anlamaktan.

Yaşam içinde yanımda kalan, tek varlık, zamandan peydahlanmış piç bir yalnızlık!

Gökyüzüne bakmalıyım, başımı kaldırıp, yıldızları saymalıyım, oturup sabah olmadan...
Gecenin güzelliğini görebilmeliyim, denizin üzerindeki gümüş ışıltısında, duyabilmeliyim bir başka güzelliği, dalgaların şıkırtısında.

Gün ışımış, güneş doğmuş!
Yüreğimde ise, hala gece; on ikiyi çoktan geçmiş saat!

Oysa, ışığın bile ortaya çıkartamadıkları var, gizlenenler...
Gündüzün köründe bile karanlıklar arkasına saklanıp, adam geçinenler.....
sakarya970
Süper Üye
Süper Üye

[S].[E].[M][İ].[H] Empty
MesajKonu: Geri: [S].[E].[M][İ].[H]   [S].[E].[M][İ].[H] Icon_minitimeC.tesi Ağus. 09, 2008 3:48 am

Hayat içinde olduğum her şeyi yutmuş bir şekilde ilerliyor bu gece.
Gece çıldırtan boşluğunun aksine ağır, hantal ve damla bile denmeyecek kadar küçük zerreler halinde.

Şimdi masamda kül tabağının içinde unutulmuş bir sigara görünce, kimden döndüğümü biliyorum. Benliğimin çatırdadığını duyar gibi oluyorum.
Kaç gece öncesine dönsem , kaç ömür önceye gitsem, kaç kişiyi sevip, kaç kişiyi öldürüp, yine kendimizi oynamaya çalışsam..

Rüyalarım ellerimin arasından akıp giderken kendimi sorguluyorum. Öfkeyle savaşlarımın açtığı yaralara düşüp, boğuluyorum..

Kaç kadeh erimekten sonra akmayı bırakırsın damarlarımdan, bir günde tüketilmiş kaç paket hayat seni unutturacak gözler verir başıma

Boşluğa bakarak dinliyorsun sözlerimi, boşluğa kuruyorsun cümlelerini.

Yorulunca odamın tütsü nefesi soluklanacak düşlerin kapılarını aralardım, hele bir de gece çökünce umutlara karanlığa mumlar yakar ufaktan damlardım yorgun göz kapaklarımdan.

Ben böyle damla damla uzaklaşıyorum kendimden, konuşmaya çalıştığım dudaklarıma ilişen sessizliğim içimde fırtınalara dönüşüyor.

Sevemediğim her yanım uçurumlardan atlıyor.
Boğuluyorum eriyorum..

Soğuk havalarda sevdamın gülücüklerine konuyorum bütün korkularımla. Sıcak kollarım şefkatine muhtaç yanını öldürdüğüm halde, kıyılarıma düştüğünden beri uyandıramıyorum karaya vurmuş cesedini.
Teneffüslere çıkaramıyorum kalbimin nefessiz titremelerini.

Üşüyor ellerim, sen ellerimi tutarken kavuracağını sandığım sıcaklığına rağmen çok çabuk silindi sıcaklığın avuçlarımdan..

Terkedilmen yüzünü, çığlıklarınsa ruhunu parçalıyordu. Tırnaklarınla sıkıyordun yüreğini, ömrün yavaş yavaş çürüyordu.

Her sabah sever gibi yapsam da hayatı, anlamını çürütmüşsün bir kere tutunduklarımın.

Yağmurlara tutuldu düşlerimiz,zor yollarda ıslandı gülüşlerimiz.
Kitaplara şiir olduk belki biz..
Bir şiir yazamadık bu yürekte..
Bir şiiri yazamadık seninle..
Her günahtan uzakta,masalvari bir şiir..

Bir sevda şarkısı kaldı dudaklarımda..
Ömrüm yeterse birgün mutlaka bir cümle daha kuracağım sevdalara...
sakarya970
Süper Üye
Süper Üye

[S].[E].[M][İ].[H] Empty
MesajKonu: Geri: [S].[E].[M][İ].[H]   [S].[E].[M][İ].[H] Icon_minitimeC.tesi Ağus. 09, 2008 7:28 am

Biraz önce buradaydın,aradan geçen zaman henüz kokunu bile dağıtamadı.oturduğun koltukta ağırlığının izi duruyor.Dokunduğun her yerde sıcaklığın var.Baktığın her yerde aydınlığın.

Gittin mi? Ben şimdi yalnız mıyım? Duvarlar üzerime yıkılıyor, yüzümde parçalanıyor aynalar,resim çerçeveleri. Tarifi mümkün olmayan bir boşluk içindeyim. Gözlerim kapıda belki yine gelirsin diyorum. Uzaktan ayak sesleri geliyor. Sen değilsin gelen biliyorum ama yine de bir ümit var içimde vazgeçemediğim.

Bir sigara yakıyorım ve seni arıyorum ve seni arıyorum dumanın havada çizdiği şekillerde. Sonra ne yapacağını bilemeyen ellerime bakıyorum bir zaman. Ellerim hala ayrılırken ellerine temas etmenin hazzı içinde şaşkın ve kararsız. Oysa o ellerle şimdi şiirler yazabilirim senin için.Sana yokluğunun dayanılmazlığını anlatabilirim.Zaman hayli ilerledi,evine varmış olmalısın.Kulağım telefon sesinde Beni aramanı bekliyorum. Telefonun her çalışında umutla uzanıyor ellerim ahizeye. Oysa hep bir başkası çıkıyor karşıma. Kahroluyorum…Senden başkasını varlığına değil,sesine bile tahammülüm yok artık. Ağır, dayanılmazlar saatler geçiyor.Nihayet senin sesin telefonda. Beni anlayan, o özlemli, kısık sesin… ’’Nasılsın?’’ derken bile yüreğimi heyecanla dolduran,kanımı tutuşturan sesini işitmenin sevinci sarıyor her yerimi. Hiç bitmesin istiyorum konuşmamız.

Senden başka bir şey düşündüğüm yok, dünya umurumda değil. Konuşuyor,konuşuyoruz ve ‘’Allahaısmarladık’’ diyorsun. Sana düşündüklerimi söyleyemiyorum. “Ne olur, yine gel ve hiç gitme artık’’ diyemiyorum. Boğazıma bir şey düğümleniyor. Ellerimde soğuk, hissiz bir aletle yapa yalnız kalıyorum. Sesin yerine çıldırtan bir uğultu kulaklarımda.Biraz önce sesini bana ileten telefona düşmanım şimdi.

Hırsla ve kinle bakıyorum bir zaman…

Sonra sevdiğin bir plağı çalmak geliyor aklıma. Birden seviniyorum. Herşeye rağmen yine seninleyim, ne iyi …Beşinci Senfoni’yi dinliyorum. Odayı orkestranın güçlü, tanrısal sesi dolduruyor. Hiç ayrılmadığımıza ve ayrılmayacağımıza inanıyorum. Yüzyılların ardından bir Beethoven sesleniyor,isyan ediyor zamana ve sonra bir başka plakta Schumann ağlıyor ben ağlıyorum,uzaklarda sen ağlıyorsun…
AŞKIN VE SANATIN ÖLÜMSÜZLÜĞÜNE BİR KERE DAHA İNANIYORUM.
ARTIK SENİ SEVİYORUM
sakarya970
Süper Üye
Süper Üye

[S].[E].[M][İ].[H] Empty
MesajKonu: Geri: [S].[E].[M][İ].[H]   [S].[E].[M][İ].[H] Icon_minitimePtsi Ağus. 11, 2008 4:50 am

Hayatima gireli Sen öyle huzur doluyum öyle mutluyumki sanki tüm acilar dertler hic yasanmamis..

Sanki heranim gülümsemelerle dolu yasamisim..

Gün gectikce bir Mucize olduguna dahada emin oluyorum...

Anladimki hayat bir seninle güzel, bir seninle yasamaya deger güzellikler...

Her aldigim nefeste;
Iyiki sen varsin diyorum..
Her verdigim nefeste;
Iyiki hayatimdasin..

Istesen "Iyi ki" lerle dolup tasan romanlar yazarim..

Yüregim seni göreli bin bir mutlulukla carpmaya basladi, Yasama sevincimi yeniden kazandim...

Tebessümlerimin hepsi yüreginin sicakliginda,
Gözlerimin isigi günesi aratmiyor,..
Tipki senin gibi...

Ne yazsam ne söylesem yinede anlatamaz bendeki özelligini, degerini!...
Ne yapsam sevgimi göstermeye az gelir..

Seninle yasamak icin ihtiyacim olan Nefesim,
Seni sevmek icin ihtiyacim olan Kalbim,
Hayatin tüm güzelliklerini "Seninle" görebilmek icin ihtiyacim olan gözlerim..

Sen benim
Tadim, Tuzum, Kiymetlim, Hayatimin anlami, Umudum ..

Kisacasi Herbiseyimsin !

Ötesi yok bunun MucizeM!
Iyiki Sen Varsin !...
sakarya970
Süper Üye
Süper Üye

[S].[E].[M][İ].[H] Empty
MesajKonu: Geri: [S].[E].[M][İ].[H]   [S].[E].[M][İ].[H] Icon_minitimeSalı Ağus. 12, 2008 3:43 am

hayatın karanlık yuzu ile yasamaya calısırken dostluk arkadaslık ve sevgili kelimelerinin ne anlama geldiğini unutmak uzereyken karanlık bir gecenin güne merhaba dediği dakikalarda hayatımda farklı bir seylerin yasanacagına dair duygular hissetmeye başladığım bir anda bu duygularımı daha adlandıramamışken karşımda görmüştüm seni,yalnız bir basima hayatın acımasız dişlileri arasında ezilip giderken hayatın anlamının ne oldugunu karsıma cıktığın anda yuzundeki tebessümünde farketmeye baslamıstım,farklı bir duyguydu asla anlatılamayacak olan...
herşey farklıydı o gün tüm insanların yüzünde mutluluk ve gülümseme hakimdi yada benim icimde alevlenen duyguların bana böyle oldugu izlenimini yasatmasıydı bu, anlatılmayan ve asla anlatılamayacak olan bu duyguların beni, benden aldığı kesindi de ne tarafa götürecegi neler yasatacagı belli degildi,ya güzellikler bana misafir olmaya geliyordu yada ben umutsuz oldugum dunyada yasayacagım baska acılara dogru adım atıyordum emin degildim bundan,böyle bile olsa ne fark ederdiki yasanılan onca acıdan sonra yasanacak mutlu bir birliktelik ve güzel yarınlar icin bu adımı atmak gerekirdi bir yerde yasadığın acıları tekrar yasama olasılığı varsa bile yasanacak güzel ve mutlu yarınlar icin bu yolda yürümek gerekirdi,sonu ne olursa olsun .kafamdaki tüm olumsuzlukları silerek seninle mutlu olacagığımı dusunerek hep sana kostum yorgun bedenimle...
her ne olursa olsun sende mutlulugu yasayacagıma benı sonsuz mutluluklar ve sevınclerle odullendırecegıne hayatımın her anını yasadıgım karanlık dunyamdan benı kurtarıp renklendırecegıne olan ınancımla sana dogru kosarak geldım, sana uzanan ellerımı gerı cevırme... seni ölümüne,ölesiye seviyorum
sakarya970
Süper Üye
Süper Üye

[S].[E].[M][İ].[H] Empty
MesajKonu: Geri: [S].[E].[M][İ].[H]   [S].[E].[M][İ].[H] Icon_minitimePerş. Ağus. 14, 2008 4:32 am

Daha ne kadar derin yaralara ev sahipliği yapacak kalbim bilemiyorum.

Kokunu özleyeceğim en çok biliyorum.....

Bir tek kokudur geçmeyen zamanla
Her duyulduğunda biraz daha keskinleşen.....

Hala burnumda seni düşündükçe içimi yakan kokun...

Birde gözlerin, güneş açınca deniz rengini alan gözlerin, Sen bilmezsin bakmaya doyamazdım gözlerine,

Şimdi gözlerime ağlamayı öğrettin
Bu yaşlar utangaç boynumun kolyesi olsun...

Bana sarıldığında vücudumu saran sıcaklığın yerini hiç birşey alamayacak biliyormusun?

Sen giderken en çokta beni götürdün yanında, bu üzüyor, bu yıkıyor belkide en fazla bu acıtıyor canımı...
Çaresiz olmak, geç kalmış olmak, elini uzatsan tutabilirsin beni, elimi uzatsam tutabilirim seni, ama o eli uzatamıyor olmak, sevdiğin için, sevildiğin için vazgeçmek çok ağır geliyor.

Ben hiç sevdiklerimden vazgeçmedim ki, Hiç bir sevenim benden vazgeçmedi ki.....

Hergeçen gün biraz daha çocuklaştığımı hissediyorum, biraz daha çaresiz, biraz daha mutsuz, biraz daha üzgün...

Buda geçer diyenleri umursamıyorum bile, bildiğimi değil bilmediğimi söyleyenler lazım bana... Yada susanlar sadece dinleyenler, sevemedim ki hiç yorum yapanları.

Hangi bahane avutur beni,
Hangi günahın bedeli bu,
Kandırmıyor ne gündüzüm, ne gecem
Böyle yalnız kalınmaz.....

Çok mu fazla bu sitem,
Ağır değil mi bu ceza
Söyle kim çok gördü seni bana
Böyle intikam olmaz...

Şimdi yanımdaki herkese seni anlatıyorum, nedenlerimi,neden seni sevdiğimi, bir başkasını değilde neden seni sevdiğimi... Bilmiyorum nedensiz sebepsiz birşey bu, sorgusu suali yok... Belkide açtığım zaman o kilidi sende uçup gidiceksin, belkide hiç hatırlamayacağım seni... ama anahtarım yok açamıyorum...

Aşıklar ve sarhoşlar sır tutamaz
Sırsızım
Anlattım seni herkese
Rahatlamadım....

Şimdi seni nasıl unuturum, senden nasıl vazgeçerim sorularının cevaplarını arıyorum, bulamıyorum, sen geliyorsun aklıma vazgeçiyorum.
Gözlerin geliyor, ellerin geliyor, beni sevişin geliyor aklıma en basitinden, çıkarsız sevişin, sadece ben olduğum için, sadece seninle olduğum için, sadece sen olduğum için sevişin geliyor, vazgeçiyorum.

Senden geçmeye çalıştıkça
Seni geçiriyorum aklımdan
İnadıma
İsteyerek yapıyorum...

Seni sevmek, belki yanlızca beynimde bilinmedik bir patlama olarak kalacak, korkmuyorum. Ben seni sensizde yaşarım.....

Gün olur sana çoğalırım, seni üretirim aynı güzelliğinle, ve binlerce sen içimde, binlerce sevda......

Her biri özleminle dağlayan gözlerimi.Her biri bana gelen, karanlığın ışığı yırtması gibi uykularımda.....
Gün olur, kahırlar bedenimi damla damla eritir, tükeniriz,
içimdeki senle birlikte tükeniriz, kimseler bilmez....

ben seni sensiz de yaşarım......

Ağlamak zoruma gitmez, hesapsız sevmelerdir gerçek kimliği aşkların.
Unutma;

Ben seni sensiz de yaşarım......

Gün olur teslim olurum belki korkularıma, görmezsin beni.
Seni korkularımla yaşarım.
Gecenin bir yarısı kan-ter içinde uyanırım düşlerimden, kimbilir kaçıncı yitirişimdir seni, hakedilmemiş yenilgilerimde.

seni yalnızlıklarımda yaşarım..

[S].[E].[M][İ].[H]
1 sayfadaki 1 sayfası