Forum Gökkuşağı
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Forum Gökkuşağı

Forum Gökkuşağı. Sevginin Saygının Buluştuğu Tek Adres..

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

17 AGUSTOS ( Unutma,Unutturma )

4 posters
YazarMesaj
Aşk Meleği
Forumun Kraliçesi
Forumun Kraliçesi
Aşk Meleği

17 AGUSTOS ( Unutma,Unutturma ) Empty
MesajKonu: 17 AGUSTOS ( Unutma,Unutturma )   17 AGUSTOS ( Unutma,Unutturma ) Icon_minitimePaz Ağus. 17, 2008 4:44 am

17 AGUSTOS ( Unutma,Unutturma ) Rad160800ue4

O gece Bütün İzmitin Hayatı Degişti Binlerce Hemşerimizi Kaybettik Akrabamızı Analarmızı Babalarımızı Kardeşlerimizi Bacılarımızı Topraga Verdik.Kocaeliler için Tüm Türkiye İçin Kabusdu Adeta,Allaha Şükürler Olsun Ki Depremin Açtıgı Yaraları Çabuk Kapattık,Allah Kimsenin Başına Böyle Afet Vermesin.

1999 Gölcük Depremi, İzmit Depremi, Marmara Depremi ya da 17 Ağustos 1999 depremi, 17 Ağustos 1999 sabahı, yerel saatle 03:02'de gerçekleşen, Kocaeli Gölcük merkezli deprem. Mw ölçeğine göre 7,5 büyüklüğünde gerçekleşen deprem, büyük çapta can ve mal kaybına neden olmuştur.

17 Ağustos depremi, tüm Marmara Bölgesinde, Ankara'dan İzmir'e kadar geniş bir alanda hissedildi. Resmi raporlara göre, 17.840 ölüm, 43.953 yaralı oldu. 505 kişi sakat kaldı. 285 bin 211 konut, 42 bin 902 işyeri hasar gördü.[3] Resmi olmayan bilgilere göre ise yaklaşık 50.000 ölüm, ağır-hafif 100.000 e yakın yaralı olmuştur. Ayrıca 133.683 çöken bina ile yaklaşık 600.000 kişiyi evsiz bırakmıştır. Yaklaşık 16 milyon insan, depremden değişik düzeylerde etkilenmiştir. Bu nedenle Türkiye'nin yakın tarihini derinden etkileyen en önemli olaylardan biridir. Deprem gerek büyüklük, gerek etkilediği alanın genişliği, gerekse sebep olduğu maddi kayıplar açısından son yüzyılın en büyük depremlerinden biridir

Yakınlarını Kaybeden Tüm Kocaelilerin,Yalovalıların,İstanbulluların Tekrar Başı Sag Olsun Başımız Sag Olsun,

17 AGUSTOS 03:02'Yİ UNUTMA UNUTTURMA.
https://gokkusagi.forum.st
...
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajKonu: Geri: 17 AGUSTOS ( Unutma,Unutturma )   17 AGUSTOS ( Unutma,Unutturma ) Icon_minitimePaz Ağus. 17, 2008 5:24 am

Ta karadenizden bu acıyı yaşadık şükürki kimseyi kaybetmemiştik ama o sabahı unutmam hiçde mümkün değil.
Melancholia...
Düştüm.Kırıldım.
Düştüm.Kırıldım.
Melancholia...

MesajKonu: Geri: 17 AGUSTOS ( Unutma,Unutturma )   17 AGUSTOS ( Unutma,Unutturma ) Icon_minitimePaz Ağus. 17, 2008 5:35 am

17 agustoslar beynimde kazili...
https://gokkusagi.forum.st
Pejmurde
ELa GözLüm
Pejmurde

MesajKonu: Geri: 17 AGUSTOS ( Unutma,Unutturma )   17 AGUSTOS ( Unutma,Unutturma ) Icon_minitimeÇarş. Ağus. 20, 2008 2:39 pm

17 Ağustos Ve 12 Kasım DepremLerinin her İkisinde de Merkez üstündeydim...Çok sayıda Akraba ve yakınlarımı kaybettim ... Ama Allah ' a Şükür ki haLa hayattayım...
Zor zamanlardı... Yakınlarını KaybedenLere Allah ' tan Saßır Ve KaybettikLeri KişiLere MekanLarı Cennet OLmaLarını nasib EyLesin İnş....

17 AGUSTOS ( Unutma,Unutturma )
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-