Forum Gökkuşağı
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Forum Gökkuşağı

Forum Gökkuşağı. Sevginin Saygının Buluştuğu Tek Adres..

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Uzan'dan dehşet teklif

YazarMesaj
sakarya970
Süper Üye
Süper Üye

Uzan'dan dehşet teklif Empty
MesajKonu: Uzan'dan dehşet teklif   Uzan'dan dehşet teklif Icon_minitimeC.tesi Ağus. 09, 2008 2:58 am

Genç Parti lideri Cem Uzan'ın da askerleri darbeye teşvik ettiği ortaya çıktı. Uzan, paşadan dehşet bir istekte bulunmuş

Ergenekon terör örgütüne yönelik soruşturma kapsamında Uzan'ın eski Jandarma İstihbarat Daire Başkanı emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'le 2004 yılında bir görüşme yaptığı belirlendi. Zaman'dan Erkan Acar'ın haberine göre Uzan ve Ersöz arasındaki konuşma kayıtları özetle şöyle:

Uzan: Burada bu adama vurabilecek hangi malzeme bizim elimize ulaşırsa bütün çıplaklığıyla paldır küldür yayınlanacak. Ben şunu çok açık söyleyeyim, kazansanız da kaybetseniz de Telsim'i alıverirler. Grubu yıkarlar, bir medyamız kalır.

Ersöz: Öyle bir şey söz konusu olamaz.

Uzan: Paşam paletleri bir çalıştırsanız aslında. Ben hiçbir şey bilmiyorsam DYP'nin İstanbul'unu biliyorum, ben sizinle parmağımı kesmeye iddiaya girerim bu rakam çıkmaz.

Ersöz: Bu genel seçimlerden sonra niye bir transfer konusu yapıp da bir grup oluşturmadınız Meclis'te?

Uzan: Mümkün olmadı ki.

Ersöz: Yani darbeler gelinceye kadar olan dönemde böyle bir milletvekili transfer edip de Türkiye Cumhuriyeti'nin yüz karası bir hadise belki ama.

Uzan'dan dehşet teklif
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Galatasaray Grubu