Forum Gökkuşağı
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Forum Gökkuşağı

Forum Gökkuşağı. Sevginin Saygının Buluştuğu Tek Adres..

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Aşk' a Dair....

3 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2
YazarMesaj
Pejmurde
ELa GözLüm
Pejmurde

Aşk' a Dair.... - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Aşk' a Dair....   Aşk' a Dair.... - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. Ağus. 06, 2008 3:02 pm

ÇOK zor oLuo ya..Ne kdr unutmaya çaLışsan da unutamamak..çevrende onu soranLara "ohooo unutaLı çook oLdu =))" die yaLan atmak..Ya da her aradıqında "bak ben seni unuttum anLa artık; bitti gitti mazide kaLdı" tawırLarını sergiLemek sana karşı..Başka birinde mutLuLuğu aramak ya da aramaya çaLışmak ama buLamamak..Hem kendini hem onu üzmek..Sevgiyi gerçekten hakeden insanLara onu sevemediğin haLde umut wermek..Sonra bitirip üzmek fLn..Ya da seni gerçekten sewen,gerçekten mutLu edicek biriyLe; senin anLayamadığın,anLayıpta değerini biLmediğin mükemmeLLikLere sonsuza kadar değer wericek biriyLe; sırf seni unutamamak haLa aşık oLmak yüzünden beraber oLamamak..Kendini üzmek..En yakın arkadaşLarına hep senden bahsetmek..Unutmaya çaLışmak ama başaramamak..içtiğim 3. kadehte senin için ağLamaya başLamak..DinLediğim her müzikte seni anmak..Herkese unuttum derken asLında en büyük yaLanı kendime söyLediğini farketmek..Aynı yerLerde karşıLaşıp soğuk bi güLümsemeyLe "Merhaba" demek..TeLefonunu qizLi numaradan her aradıqımda konuşamamak,ses çıkaramamak,aşkım diyememek..Beraber kuruLan hayaLLerin gerçekLeşmiceğini biLip buna Lanet ederek i¢meye dewam etmek..Resmine bakıp gözLerine dokunmak..şuanda orda oLduğunu biLip yanına geLememek..Sırf seni üzmek i¢in yaLan $arkı sözLeri yazmak..bitti demek..Senin adının geçtiği ortamLardan kaçmak..Ne kadar mutLu görünsende asLında dünyadaki en mutsuz insanın kendin oLduğunu dü$ünmek..gerçekLeri hatırLamak we hayata isyan etmek..Her "unut" diyene "unutamıorum ya anLasana unutamıorum" die bağırıp onu kırmak..Sonra asLında senin değmicek biri oLduğunu söyLeyip ondan özür diLemek fakat 2 dk sonra senin dünyadaki en önemLi varLık oLduğunu,seni çok sevdiğini söyLemek..senin beni unuttuqunu biLmek,artık sevmediqini,önemsemediqini bilmek..gurur yüzünden yanına geLememek..1 geLişinLe herşeyin sona ericeğini biLmek ama senin geLmemen..çok qitmek istemek ama..Gidememek..Dı$arı ¢ıktığında nereye gidiceğini,ne yapıcağını biLememek..senin hatırLarına dokunmak onLarı kokLamak..mektpLarını açıp okumak..aqLamak..bidaha dönmiceini biLe biLe yastıga sarıLıp hıçkıra hıçkıra agLamak..Sevdiğin şarkı nerde çıkarsa çıksın oraya koşa koşa gitmek we gözLerinden süzüLen damLaLarla dinLemek..verilen sözLerin tutulmadıgını görmek...Eski günLeri hatırLamak,güzeL anıLarı dü$ünüp "keşke"yLe başLayan cümLeLer kurmak..."Bak biz bu şarkıyı sewerdik" "Bu oyunu oynardık" die beLkide yüz bin kere anLatmak herkese ...içmek,içmek,içmek we seni sayıkLamak..Yaptığın herşey için,söyLediğin her keLime,onun canını acıtıcak yaptığın bütün hareketLer adına pişman oLmak ama bunu ona söyLeyememek...İLk zamanLar çok kızıp nefret ettiğini sanmak,fakat zamanLa hepsinin saçma şeyLer oLduğunu,çocukLuk yaptığını düşünmek we herşeye Lanet etmek..çok şey ifade eden iLk buLuşma hayaLimizi hatırlamak..sımsıkı sarıLmak kocaman öpmeLerimizi düşünmek..hayaL biLe OLsa..O günün tarihini,saatini,dakikasını,saniyesini,konuşuLanLa rı unutmayacaqını biLerek....Her şarkıyı sana armağan etmek ama senin bunu biLmiceğini biLmek..Dışarı çıkarken; sni bna hatrLatn hiçbişei qörmemk içn dua etmek...Sana msj atmamak için numaranı siLmeye çaLışmak ama belki ilerde msj atarsın düşüncesiyle yapamamak.... Her an seni dü$ünmek; akLından çıkarmaya ¢aLışmak ama başaramamak...Bi arkadaşının; ısıtmak için bi zamanLar senin yüreinLe kiLometreLerce uzaktan tuttuğun eLi tutup ısıtması we senin i¢inin acıması..HaLa seninLeymiş,seninmiş gibi hissetmek..Beraber oLmaya çaLıştığın başka biriyLe yapamamak we onun her hareketini seninLe kıyasLamak..Herkese karşı ¢ıkıp onun gözLerinde kayboLduğunu,unutmak istemediğini haykırmak...Her yere adını yazmak,sonra karaLamak...,..En sewdiğin şeyLerden artık bi zewk aLmadığını anLamak...GüLüyor görünmek ama asLında gözyaşLarını içine akıtmak..SeninLe beraberken çabucak geçen zamanın artık neden geçmek biLmediğini düşünmek... artık yenii bi ruyanın baslamasından korkmak..Her konuda her Lafta seni konu$mak,miLLeti bıktırmak..Seni düşünmek,seni yaşamak,seni sewmek..Gecenin köründe sesini duymayı istemek arayamayınca üsülüp sessizce ağLayıp,..BiLinçaLtının senLe doLu oLduğunu biLmek we bundan kurtuLamamak..Seni sensiz yaşamayı öğrenememek..Unutamamak..çooook zorr oLuo inan bana..ve en zoru ne biLio musun??? YoLLarın sürekLi bi yerLerde kesişip gözLerin birbirine değdiği anda dudakLarı zorLayan o iki keLimeyi söyLeyememek we çekip gitmek.......Zoru öğrettin bana ... öğrenmekte çok zormuşş...
Pejmurde
ELa GözLüm
Pejmurde

MesajKonu: Geri: Aşk' a Dair....   Aşk' a Dair.... - Sayfa 2 Icon_minitimePerş. Ağus. 07, 2008 3:02 pm

gözlerine bakinca icim sizlar sana bakinca icim yanar ellerini titsam kalbim durur seninle konusam dilimi yutmus gibi olurum..
seni izlerken yüzüm güler senin bakisin beni deli divane eder hep yanimda ol bu bana yeter..
ama yoksun cünkü seni ilgilendirmiyorum baskasi var galiba hayatinda ama napalim kader gülmedi bana üzülmicem diyorum kendi kendime ama ne fayda..?!?
bosver beni umrunda deyilim zaten sen gitiginde kalbim paramparca oldu zaten..bir kere kirmistin bu yarali kalbimi ama seni affetim..sevmistim cünkü seni..sana olan askimi duvarlara yazdim..ismin hic düsmedi dilimden..sana olan askimi itiraf ettim seni cok seviyorum demistim sende salak gibi BENIMI demistin..
o an anlamistim herseyi..beni sevmiyorsun belliydi
canim bitanem bunlar palavra..bana söyledigin yalanlarda..herseyi bosveriyordun beni dinlemiyordun ama hep seni dinlememi istiyordun bende salak gibi dinliyordum..A$KIN gözü kör derler ama..sende bunu bosver zaten hepsi palavra..bunlarin hepsini bosver diyosun ama olmaz bitanem bunu bilmiyorsun..unutsak bile ne fayda is isten gectikten sonra..aramizdaki yasfarkini unutmiyalim bu cünkü ilk sorun..!!
bazen sen gelirsin aklima ne güzel a$k yasardik derim varya..ama sonra hersey aklima gelir..beni sevmedigini unutmus gibi olurum..kendi kendime diyom..yasiklar olsun bana cünkü sana deyerinden daha cok deyer verdigim icin..sana ne kadar a$ik oldugumu bilemesin ama senin bana olan askini ben bilirim..
HIC YOK..!!
benim sana olan askima ne güzel derim..
senin bana olan askina sadece HA SIKTIR LENN derim..
artik abimsin nafile bu saaten sonra edilen emeye..ama bunu bil senden koptugum gün hayatimdan bir parcayi alip gittin..
A$KIMI..!!
ama hayat devam ediyor sen olsanda olmasanda far etmez artik cünkü kalbim paramparca..ALDIN A$KIMI GITTIN..
ELVEDA diyom artik ne diyeyim baska..

CANIMA HATIRA..unutulanlar unutanlari asla unutmaz bitanem..
bu siiri seni unutugum anlamina gelmez hala kalbimdesin ve seni seviyorum ben senin gibi bir kalemde silip atamam ama olsun be bitanem benim bi sevdigim söz var
Pejmurde
ELa GözLüm
Pejmurde

MesajKonu: Geri: Aşk' a Dair....   Aşk' a Dair.... - Sayfa 2 Icon_minitimePerş. Ağus. 07, 2008 3:03 pm

Şişirip yelkenleri, açılma vaktin gelmiştir denize. Bilirsin ki ne fırtınalar, ne deli dalgalar beklemektedir seni. Korkarsın, terk edemezsin limanı, bir köşesine sığınırsın. Kabullenmesen de artik ask bitmiştir, İste son bu... İçin hep hüzün doludur, bir türlü kabullenemezsin bittiğini. Gözlerinin içine bakıp seni seviyorum demesini beklersin. O sözler hiç çıkmayacak o dudaklardan bilirsin. Yinede umudun yeşildir. İste hayal bu... Gururlusundur, istenmediğin yerde durmazsın. An olur ki ne olur bitmesin dersin. Bu sözlerin dudaklarından nasıl çıktığına kendin bile inanamazsın. Oysa o yüzüne bakıp sadece gülümser, İşte acı bu... Ondaki sıcaklığı kimsede bulamayacağını düşünürsün. Kimse onun gibi gülemez, onun gibi dokunamaz dersin. Ve kimseyi onun kadar sevemeyeceğini bilirsin. Kahredip basını eğersin önüne. İste hüzün bu... Nefes alamaz hale gelirsin, daralır için. Bir kaç saatlik derin bir uykuya hasretsindir. Bilirsin ki gözlerini kapasan da terk etmeyecektir hayali. Atarsın gecenin kollarına kendini İşte huzur bu... Ondan gelecek tek bir haberi umutsuzca beklersin Bir de beklemek ölüm gibi gelir insana böyle zamanlarda. Aslında olum fikride garip değildir artik sana. Geri dönerse diye ölemezsin bile İşte sabır bu... Hayat devam ediyordur ama her şey yarımdır, hep bir yanın eksik. Yüreğin eskisi gibi atmayacaktır, başka asklarsa seni kandırmayacaktır. O başkalarıyla, mutlu bir hayatı yaşıyor olsa da, yine de sevginden vazgeçemezsin. işte aşk da bu….
Pejmurde
ELa GözLüm
Pejmurde

MesajKonu: Geri: Aşk' a Dair....   Aşk' a Dair.... - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı Ağus. 12, 2008 10:18 am

Aşk' a Dair.... - Sayfa 2 Melekxl1

Gidenlere Dair...

Hayatımıza geldiği gibi
giden insanlar vardır...
Geldiği gün bizi sevince;gittiği gün ise hüzne boğar...
İçimiz kararır,hayata küseriz
Fırtına öncesi sessizlik gibidir aslında yaşadığımız...
Bir gölün yüzeyi gibi sakinizdir.Hatta dingin ve umarsız...
Sonra yavaş yavaş dağılır bulutlar,gün ışığı tekrar içimizi
ısıtmaya ve buz tutmuş yüreklerimize işlemeye başlar...
Bu bir şanstır seven ve sevilen için,
Bir kısmet belkide bir daha bulunamayacak;
El ele tutuşmanın coşkusunu tekrar yaşama şansı
Belki;belki de bir hayal...Kurmanın bile insanı mutlu ettiği,
eskiyi yaşayıp acı çekmeyi göze alabildiği,acı çekmenin bile güzel geldiği....
HEPİMİZ HAYALLERİMİZ KADAR VAROLURUZ;
VE HEPİMİZ SÖYLEDİĞİMİZ KADAR DEĞİL
HİSSETTİĞİMİZ KADAR SEVERİZ...
Ve bir gün anlarsınız ki sevgilerde gurur olmaz,gururun olduğu yerde zaten sevgi barınamaz..."
Pejmurde
ELa GözLüm
Pejmurde

MesajKonu: Geri: Aşk' a Dair....   Aşk' a Dair.... - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı Ağus. 12, 2008 10:20 am

Aşk' a Dair.... - Sayfa 2 Aglama8li6xa5ed

Sen Benimsin,
cünkü hayatima anlam katansin
Benimsin cünkü vazgecmedgim, vazgecemedigimsin.
Cünkü sen gitsem bile geri döndügümsün
Belki umut dolu bir yol, varacagim son duraksin...sen benimsin
Sen Benimsin,
cünkü merak ettigimsin, deger verdigim bekledigimsin
Benimsin cünkü hatalarini affedebildigimsin
Gelmedigin günlere lanet ettigimsin,
Sen Benimsin
cünkü mutlulugumsun, sen acilarimsin, gözyasimsin...
Sen ugruna ne savaslar verdigim zorlu sevdamsin...
Belki uzaksin, belki imkansizsin ama bilki Sen Benimsin
Sen sevincimsin, yasama hevesimsin
Sen karanlik gecelerime günes gibi dogansin...Benimsin
Gitsende...
Kalsanda...
Hala yüregimi titretensin, heyecanimsin...
Sen Benimsin...
Ben Seninim...
Pejmurde
ELa GözLüm
Pejmurde

MesajKonu: Geri: Aşk' a Dair....   Aşk' a Dair.... - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı Ağus. 12, 2008 10:24 am

Sensizlikte, kah geceler üzerime yürüdü, kah ayazlar zorladı kapılarımı…
Ama her zorlukta gözlerine sığındım, her solukta ismini haykırdım.
Yalnızlığınla savaştım durdum. Belki de en gururlu savaştı benimkisi.
Silahım yoktu;
Sadece seni seven yüreğimdi savaşan.
Kazanan hep hasretin olsa da ben seni " sensizlikte " bile yaşatandım…

Rüzgarlarla savruldum karanlıklara, düştüm hasret çukurlarına,
ezildi gözlerimde büyüttüğüm çiçekler.
Pes etmeden, çocuksu düşlerime yenilerini ektim.
Sensizlikte kör kuyulara itildim.
Yaralarımı gözlerindeki ışıkla sardım.
Yüreğimi söktü arsız yalnızlıklar.
Yıkılacak gibi oldum, seni beklediğim sokaklarda.
Ama pes etmeden, her zorluğa senin sevdanla karşı durdum.
Ayrılık tepelerine tırmanırken yüreğim, hep baharımsı nefesini soludum…
Heybeme erimez karları,
Yüreğime" sevda bilmez" ayazları doldursalar da,
Vazgeçmedim senden
…yüreğinden…
Azmettim kazandım sevdamı, davacı olmadım hüzünden, kederden.
Uzaklarda olsan bile, bir nefes alışını bahar bildim ömrümde,
bir gülüşünü mutluluk addettim yüreğimde.
Seni severken hic durmadım, hep sana, sevdana yaşadım.
İlaç bilmez acıların için, siper ettim gögsümü, fakir ömrümü.
Üzülmedim seninleyken, hep mutluluk bildim gülüşünü.
Aldırmadım, karanlık gecelere.
Üşüdüğümde, bir yorgan misali gülen gözlerine sarılıp,
Mutluluklarına uzandım.
Yanında aldığım solukları, hep kâr saydım mutluluk envanterine.
Kalem olup gözyaşlarımı akıttım, ağladım, hasretinle ıslandım ama yüreğimde hep seni yaşattım.
Yalnızlığınla savaşıp,
Seni " sensizlikte " yaşatan
Bir fakir yürek oldum ömrümde.
Bir gözyaşı bile düşmedi hüznümde.
Neden diye sorma,
Gözlerimden düşen her gözyaşı sana idi, ölümsüz sevdana idi…
Şimdilerde,
Sen, bende yokken bile
Seni ölümüne sevmekle meşgulüm.
Olur da acıların sararsa yüreğini,
Karanlıklar boğarsa düşlerini
Bir nefesini ver ne olur,
Yüreğimi siper eder bu can sana..

Aşk' a Dair....
2 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2
 Similar topics
-
» Hayata Dair