Forum Gökkuşağı
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Forum Gökkuşağı

Forum Gökkuşağı. Sevginin Saygının Buluştuğu Tek Adres..

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Acı ve sevinç aynı karede ...

2 posters
YazarMesaj
ilkkan
Yönetici
Yönetici
ilkkan

Acı ve sevinç aynı karede ... Empty
MesajKonu: Acı ve sevinç aynı karede ...   Acı ve sevinç aynı karede ... Icon_minitimePtsi Ağus. 18, 2008 12:20 pm

Selam

Acı ve sevinç aynı karede

6 aylık hamileyken beyin ölümü gerçekleşen kanser hastası anne, bir ay sonra sevdiklerine hem bir armağan hem de gözyaşı bıraktı.

Amerika'nın Arizona eyaletine bağlı Phoenix kentinde yaşanan olay, büyük üzüntü yaşattı. Aaron Celis adlı adamın 36 yaşındaki karısı Veronica, hem hamile hem de ağır kanser hastası olarak Samaritan Hastanesi'ne kaldırıldı. Yazık ki, doktorların tüm çabalarına rağmen Veronica'nın 7 Ağustos'ta beyin ölümü gerçekleşti.

DOĞUMA 2 HAFTA VARDI

Veronica hamileliğinin 24'üncü haftasında tıbben ölü kabul edilirken, kocası o gün çok zor bir seçimle karşı karşıya kaldı. Eğer karısının ölümünü kabullenirse, doğmamış bebeğini de onunla birlikte kaybedecekti. Hem karısını hem de bebeğini kaybetmeyi göze alamayan Aaron kararını verdi ve Veronica'nın makineye bağlı halde yaşamasını istedi.

Aaron, doğacak çocuğunun anne karnında en azından 32 haftalık oluncaya kadar gelişmesi ve daha sonra sezaryenle alınması için talepte bulundu. Doktorlar aynı gün Veronica'yı makineye bağladı. Bebeğin 6 Ekim'de doğması planlandı. Ancak beklenmedik bir olay yaşandı. Doğuma 2 hafta kala annenin vücudunu bakteriyel enfeksiyon sardı. Bunun üzerine doktorlar acil ameliyatla bebeğin alınmasına karar verdi ve önceki gün 1 kilo 350 gram ağırlığında sağlıklı bir kız çocuğu dünyaya geldi.

VE BEBEK ANNESİNİN YANINDA

Doğumdan sonra bebek, tıbben ölü olan annesinin yanına yatırıldı. Acı ve mutluluğu aynı anda yaşayan adam, gözyaşları içinde önce karısını sonra bebeği öptü. Doktorlar Veronica'yı yaşam destek ünitesinden koparmaları gerektiğini söylediklerinde Aaron, "Bugün bebeğimin doğum günü... Karımı bir gün daha yaşatın" dedi. Babanın isteği yerine getirildi ve Veronica'nın fişi ertesi gün çekildi

Alıntı..

Sevgi ve saygılarımla..
Melancholia...
Düştüm.Kırıldım.
Düştüm.Kırıldım.
Melancholia...

Acı ve sevinç aynı karede ... Empty
MesajKonu: Geri: Acı ve sevinç aynı karede ...   Acı ve sevinç aynı karede ... Icon_minitimePaz Ağus. 24, 2008 10:49 am

cok etkilendim ya Sad
https://gokkusagi.forum.st

Acı ve sevinç aynı karede ...
1 sayfadaki 1 sayfası