Forum Gökkuşağı
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Forum Gökkuşağı

Forum Gökkuşağı. Sevginin Saygının Buluştuğu Tek Adres..

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Türk Kızılay'ı yardıma koştu

YazarMesaj
sakarya970
Süper Üye
Süper Üye

Türk Kızılay'ı yardıma koştu Empty
MesajKonu: Türk Kızılay'ı yardıma koştu   Türk Kızılay'ı yardıma koştu Icon_minitimePaz Ağus. 10, 2008 10:03 am

Kafkasya'daki sivil halka yardım amacıyla yola çıkan Türk Kızılay'ı sınır kapısında bekletiliyor.

Türk Kızılay'ı Kafkasya İnsani Yardım Ekip Koordinatörü Seval Güzelkılınç, Gürcistan'a ilk etapta öncü bir haberleşme aracı, 2 TIR'la 2 bin 500 battaniye, 150 yatak ve bin adet içme suyu götürdüklerini belirtti.

Güzelkılınç, yaptığı açıklamada, ekiplerinin 37 kişiden oluştuğunu ve bu ekibin Sarp Sınır Kapısı'nda beklediğini ifade etti.

Ekiplerinin her an hazır durumda beklediğini belirten Güzelkılınç, ''Çadır, battaniye, yatak ve içme suyundan oluşan yardım malzememiz var. Bu yardım malzemelerini şu an araçlara yüklemekteyiz. İlk geçişlere karar verildi. Öncü bir haberleşme aracı, 2 TIR'la 150 çadır, 2 bin 500 battaniye, 150 yatak, bin adet içme suyu götürüyoruz'' dedi.

Güzelkılınç, ilk geçiş yapacak olan ekibin 5 kişiden oluştuğunu da vurgulayarak, ''İhtiyaç olması halinde ise ekibimize takviye yapacağız. Yine ihtiyaç olması halinde 150 yatak kapasiteli ve günde 500 kişiye hizmet edebilecek sahra hastanemizi burada tutuyoruz'' diye konuştu.

Türk Kızılay'ı yardıma koştu
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-